Życiowe dylematy nie rozmieniamy na drobne

Moje hobby uprawa buraków :)

12:20, 26.10.2015 .. 0 komentarzy .. Link
Burak to jedno z najczęściej uprawianych warzyw w naszych ogródkach warzywnych. Buraka hoduje tak po prawdzie każdy w swoim ogrodzie dla przyjemności. Zaciekawienie uprawą jest tak duże że każdy z nas posiada swój własny ogródek warzywny.

Wiele z nas traktuje hodowlę roślin we własnym ogrodzie jako pasja, której trzeba poświęcić niemało czasu. W Polsce popularne są dwie odmiany buraka, a mianowicie buraki liściaste oraz ćwikłę. Liściastych, jak można zauważyć, najistotniejszą częścią są liście, które znajdują wykorzystanie zazwyczaj w licznych sałatkach. Potocznie są oznaczane jako botwina i pod tą nazwą zna je bardzo wielu ludzi.


Z kolei buraki ćwikłowe lubuje się zarówno za liście jak i za jadalny korzeń. A więc prócz sałatek tego typu buraka możemy zjadać usmażonego jak również ugotowanego (byle nie surowego) oraz serwować do barszczu czerwonego, którego jest bazowym składnikiem. Buraki tego rodzaju na pewno nie są kategoryzowane do najbardziej trudnych w uprawie roślin, więc ich hodowla jest możliwa nawet w zaciszu swojego ogrodu.


Dodaj Komentarz

{ Poprzednia strona } { Strona 1 z 4 } { Następna strona }

O Mnie

Start
Mój Profil
Archiwum
Przyjaciele
Mój Foto Album

Reklama


Kategorie

Start
Hobby

Ostatnie Wpisy

Moje hobby uprawa buraków :)
Radość dnia codziennego
Wybieraj ze mną najlepszy model spódnicy
Hej witajcie

PrzyjacieleGry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online