Pełen wdzięku pamiętnik internetowy

3.6.2015 - Suche oko: jak sobie radzić

Zespół  suchego oka to całkiem zbiorowa współcześnie niedogodność, ściśle związana z elementami cywilizacyjnymi: długotrwałym bytowaniem przed monitorem komputera, oglądaniem telewizji, przebywaniem w klimatyzowanych miejscach. Częste narażanie się na tego rodzaju okoliczności powoduje niewystarczające wydzielanie łez lub nadmierne parowanie filmu łzowego, oraz stałym uczuciem dyskomfortu: pieczeniem, bólem czy swędzeniem oczu. Z dolegliwością tą można radzić sobie na dwa sposoby: doraźny i długofalowy. Za dnia w zwalczaniu symptomów pomogą nam „sztuczne łzy”, czyli osiągalne bez kosultacji z lekarzem nawilżające krople o kompozycji zbliżonej do składu naturalnego płynu łzowego. Preparat taki dokładnie nawilża gałkę oczną. Należałoby zwrócić uwagę na to, by krople nie gromadziły środków konserwujących (to szczególnie istotne, kiedy stosujemy kontaktowe soczewki lub mamy alergie). W zależności od potrzeb, możemy wybrać produkt opatrzony w takie składniki, jak: hialuronian sodu czy wyciągi ziołowe,jakie zapewnią naszym oczom złagodzenie bólu oraz będą przeciwdziałać podrażnieniom. Działanie kropli typu „sztuczne łzy” powinno się wspierać systematycznie wdrażanymi nawykami dorodnego trybu życia. Obok dylematów z zespołem suchego oka szczególny nacisk powinniśmy kłaść na zagwarantowanie sobie stosownej dawki snu, unikanie zadymionych pomieszczeń, a także odpowiednie skomponowaną dietę bogatą w istotne przy tej uciążliwości kwasy omega-3, poprawiające ukrwienie oka.
Bardzo fajne krople do oczu oferuje firma ReNu

Krople te zapewniają doskonałe nawilżenie oka w każdych warunkach, polecane są również dla osób z alergią.

Komentarze (0) :: Dodaj Komentarz :: Przeglądaj

4.3.2015 - Jak dbac o soczewki kontaktowe?

Jak dobrze zadbać o soczewki

Aby w pełni cieszyć się zaletami noszenia soczewek kontaktowych należy pamiętać o kilku regułach dotyczących ich czyszczenia. Przestrzeganie pewnych dokładnie określonych procedur w tym względzie jest całkowitym warunkiem bezpieczeństwa i komfortu korzystania z tej metody korekcji wady wzroku. Najistotniejszą kwestią jest higiena: każdorazowo przed nakładaniem i zdejmowaniem a także wykonaniem czynności pielęgnacyjnych starannie myjmy ręce, by nie przeżućić na szkła kontaktowe zarazków oraz zewnętrznych mikrobów. Najlepiej zastosować antybakteryjne oraz bezzapachowe mydło w płynie, które powinno się nader dokładnie spłukać, by udaremniać podrażnieniom. Ręce powinny być precyzyjnie wysuszone.Soczewki wielorazowego zastosowania należy porządkować oraz dezynfekować po każdym zdjęciu z oka, by pozbyć się chorobotwórczych zarazków, wapnia i lipidów, mogących osadzać się na powierzchni soczewki kontaktowej i doprowadzić do infekcji. W tym celu nabywamy specjalny płyn do pielęgnacji soczewek - najlepiej odpowiednio dobrany przez specjalistę do naszych potrzeb i typu używanych soczewek.Wskazane jest, by stosować stale ten sam specyfik i nie mieszać ze sobą różnorakich płynów.Żeby efektywnie oczyścić oraz zdezynfekować soczewkę, umieszczamy ją na suchej dłoni, aplikujemy na ich powierzchnię nieco kropli płynu i palcem drugiej ręki bardzo ostrożnie czyścimy soczewkę kontaktową z obu stron.Następnie dokładnie spłukujemy soczewki płynem i umieszczamy do dedykowanego do tego celu, czystego pojemniczka, po czym wypełniamy jego przegródkę płynem i zamykamy. Całą procedurę powtarzamy w przypadku wtórej soczewki. Po założeniu soczewek z pojemniczka usuwamy płyn i przepłukujemy jego komory świeżym płynem, po czym zostawiamy do wyschnięcia.

Komentarze (0) :: Dodaj Komentarz :: Przeglądaj

20.2.2015 - Typy soczewek kontaktowych

Istnieje dużo typów soczewek kontaktowych, które możemy podzielić według wielorakich kryteriów. Kluczowym kryterium jest ewidentnie wada wzroku, którą soczewka ma skorygować np.: soczewki toryczne korygują astygmatyzm.

Po stwierdzeniu tego bazowego wyznacznika wybieramy materiał, z jakiego soczewki mają być opracowane. W tej materii możemy zdecydować się na coraz mniej popularne soczewki twarde (stworzone ze szkła organicznego) albo bardziej innowacyjne soczewki miękkie: hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe. W końcu, biorąc pod uwagę nasz sposób życia, ilość aktywności i kondycję oczu, decydujemy się na typ soczewki z powodu na okres ich noszenia: jednorazowego użytku, wielokrotnego zastosowaniu: dwutygodniowe lub coraz to rzadziej napotykane kwartalne i roczne. W zakresie bogatych typów soczewek możemy naznaczyć jeszcze trzy sposoby ich korzystania: najpopularniejsze są soczewki dzienne, noszone bez przerwy przez 6-14 godzin, oraz szkła kontaktowe noszone przez sprecyzowany okres. Dwa carakterystyczne modele soczewek kontaktowych to soczewki terapeutyczne, działające tak jak bandaż, nośnik lekarstw lub asekuracja oka i soczewki kolorowe. Z pomocą soczewek kolorowych możemy w całości zmienić, bądź tylko nasilić odcień tęczówki, i osiągnąć obszerne rezultaty zmieniające wygląd oka.Rodzaje soczewek kontaktowych

Komentarze (0) :: Dodaj Komentarz :: Przeglądaj

10.2.2015 - Jak dbac o prawidlowy wzrok?

Bardzo ważna jest dieta zawierająca antyoksydanty. Są to przede wszystkim: witaminy A, E, C oraz antocyjany i luteina. To one obniżają działanie wolnych rodników. Minerały te są odpowiedzialne za zabarwienie: czerwone. Są szeroko rozpowszechnione w naturze. W największych ilościach możemy czerpać je z owoców, kwiatów i liści roślin jadalnych. Zbawienny wpływ tych witamin na nasz narząd wzroku wynika z faktu, że wzbogacają one strukturę malutkich naczyń włosowatych występujących w oczach. Co powoduje, że nasze oczy są dużo lepiej ukrwione i odżywione. Ponadto antocyjany wspomagają produkcję rodopsyny, substancji odpowiedzialnej za właściwe widzenie po zmroku.Komentarze (0) :: Dodaj Komentarz :: Przeglądaj

28.1.2015 - Setny serwis

Nie ma dużego znaczenia czy jesteś długoletnim użytkownikiem soczewek, czy dopiero podjąłeś decyzję o ich noszeniu - na pewno masz pełno pytań dotyczących prawidłowego zakładania czy też przetrzymywania soczewek. Na naszym blogu znajdziesz ciekawe porady, których mogę udzielić.
Komentarze (0) :: Dodaj Komentarz :: Przeglądaj

O Mnie

Szampański serwis

PrzyjacieleGry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online