Blog o zdrowej żywności

O Mnie

Kilka słów o zdrowym jedzeniu
Start | Mój profil | Archiwum | Przyjaciele

Nalezy odzywiac sie zdrowo - 02:20, 10.12.2015

Obecnie wielu ludzi rezygnuje z konsumowania wysoko przetworzonych towarów spożywczych na myśl zdrowej, naturalnej żywności, takiej jak przykładowo artykuły orkiszowe, mąka z amarantusa czy również kasza jaglana. W necie można spotkać dużo portali promujących zdrowe jedzenie oraz tradycyjne artykuły. Ma to swoje źródło w raz za razem częstszym także u dzieci, jak na przykład i u pełnoletnich występowaniu alergii pokarmowych oraz nietolerancji glutenu, lub także uczuleniu na białko mleka krowiego. W ten sposób zaistniała potrzeba poszukania nowiuteńkich, lepszych, zdrowszych zastępników popularnych artykułów. Przynależy do nich przykładowo mąka orkiszowa, jaka z powodzeniem zastąpi tradycyjną mąkę pszenną. Można z niej wykonywać racuchy, pierogi i inne tego typu dania, jak też używać ją do pieczenia ciast. Dzieje się tak skutkiem tego, iż orkisz to antyczna mutacja pszenicy, zasobna w gluten, jaki sprawia, że elementy ciasta spajają się ze sobą. Mąki bezglutenowe w przeciwieństwie do mąki orkiszowej niestety takiej własności nie posiadają.

Artykuły orkiszowe w ogólności są niezwykle bogate w sporo rodzajów substancji odżywczych. Posiadają niesłychanie mnóstwo białka, magnezu, żelaza, cyny, selenu, wapnia, witaminki B6 także witaminy A. Zresztą ten typ zboża posiada gigantyczne właściwości prozdrowotne, co zostało docenione poprzez wiele osób. Magnez mieszczący się w nim sprawia polepszenie nastroju także koncentracji, a inne minerały również witaminki obniżają cholesterol plus ciśnienie.

Orkisz świetnie nada się na zimowe, ciepłe śniadanka na słodko przez wzgląd na jego specyficzny smak, do jakiego pasują przykładowo rodzynki, pomarańcze i cynamon.


0 komentarzy | dodaj komentarz

Kilka slów o zdrowym jedzeniu - 10:23, 10.12.2015

Sporo ludzi wciąż nie dba o swe zdrowie należycie, póki nie ujawni się problem. Niemniej jednak potrzeba jedynie troszkę chęci do zmian, by nasze życie zyskało o wiele lepszą jakość. Prewencja powinna być w naszym powszednim życiu priorytetem. Przede wszystkim, decydując się na metamorfozę, powinniśmy rozpocząć od własnych nawyków żywieniowych. Aktualnie na rynku istnieje dużo sklepów oferujących w dużej mierze zdrowsze pożywienie, dlatego trudności ze zmianami przynależy poniekąd tłumaczyć zwykłym lenistwem niż innymi trudnościami. Zdrowa żywność jest wariantem żywności zwykłej, nieprzetworzonej dodatkowo wyprodukowanej bez nawożenia pestycydami lub nawozami sztucznymi. Podwaliną naszej nowiuteńkiej diety powinny w takim razie być każdego typu rośliny strączkowe, jak np. soczewica, fasolka bądź również przeróżne typy towarów zbożowych: kasza jaglana, orkiszowa, gryczana. Oprócz tego dochodzą zdrowsze oleje - kokosowy, lniany czy sezamowy, za pośrednictwem którym smażone dania nabiorą innego, ciekawszego smaku. Niezmiernie ważnymi składnikami zdrowej kuchni są najróżniejsze zioła takie jak czystek, kora, jemioła przykładowo dębu lub kwiaty czarnego bzu. Łakomczuchy znajdą także dla siebie ogrom słodkości, jakie z powodzeniem mogą zastąpić batoniki. W sklepie możemy odnaleźć chałwę z żurawiną czy też chrupki orkiszowe z polewą ze słodkiej melasy. Wypada przy tym pamiętać, że jest to pożywienie posiadające o wiele lepszą jakość niż to naszpikowane chemicznymi substratami. Powinno się pomnieć, iż zdrowsza i bardziej świadoma dieta zapewnia nam wyśmienite korzyści. Koryguje się kondycja naszej cery, włosów, pazurów, a my też czujemy się lżejsi. Wpływa to też na nasze samopoczucie. Powinno się także pomyśleć o zupełnym zrezygnowaniu z jedzenia mięcha na rzecz oczywiście diety roślinnej. Bez znaczenia jednak czy zaczniemy od rewolucji lub od małych metamorfoz - powinno się je wprowadzić od razu.

0 komentarzy | dodaj komentarz


Gry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online