Forskolina Start | Profile | Archiwum | Przyjaciele
Więcej minusów niż plusów

Cala prawda o pokrzywie indyjskiej16.6.2015
Od jakiegoś czasu na polskim rynku w sprzedarzy są środki na utratę wagi posiadające forskolinę, np. Forskolin. Postanowiłam zbadać dostępne w internecie źródła by orzec,czy produkt ów może być działający, czy nie wyrządza efektów niepożądanych, również jakie są sądy ludzi, którzy go stosują. Skutki takich poszukiwań przeszły moje najśmielsze oczekiwania – okazuje się, że forskolina w ogóle nie wychudza, i zastosowanie go powoduje więcej niepożadanych skutków aniżeli pozytywnych.

Czym jest forskolina?
Forskolin jest to substancja zawarta w pokrzywie indyjskiej (Coleus forskohlii). Pokrzywa ta występuje tylko w Azji a podobna jest do naszej, rosnącej w Polsce pokrzywy. Coleus forskohlii używana była w pierwotnej medycynie Indii, wszak w tej chwili nie jest stosowana w lekach. Z jakiej przyczyny? Badania pokazały, że efekty jej w pierwszej chwili przypisywane w ogóle nie występują! Ewentualnie są dosadnie odwrotne, na przykład w zamian obniżać ciśnienie krwi, forskolina powodowała jego gwałtowny wzrost. Faktycznie, zatem czasem tradycyjnie użytwane substancje, po dokładnym, eksperymentalnym sprawdzeniu, okazują się bezużyteczne, tudzież nawet szkodliwe.

Efekty odchudzające – BRAK!
Największy zawód w działaniu forskoliny to jednakże nieobecność efektów odchudzających. Wytwórca obiecuje na swojej stronie spektakularną redukcję wagi w niesłychanie krótkim czasie, bez diety ,a także bez ćwiczeń. Na stronach reklamujących preparaty zawierające forskolin można przeczytać wiele relacji rzekomych użytkowniczek, gdzie stwierdzają one, że schudły nawet 10kg w ciągu miesiąca. Na nieszczęście, są to najpewniej zmyślone osoby zaś historie wyssane z palca. Jak poczyta się fora internetowe, a także komentarze, odnaleźć można szereg na wskroś odmiennych opinii. „Wyrzucone finanse w błoto”, „zwykłe oszustwo”, „brak jakichkolwiek efektów po miesiącu stosowania” - to jedne ze spokojniejszych. Są użytkowniczki, które twierdzą nawet, że stosując forskolinę przytyły kilka kilogramów!

Efekty uboczne – SĄ!
Najbardziej niepokojące jest to, iż nader wielu użytkowników forskoliny uskarża się na efekty uboczne. Na nieszczęście nie można o nich przeczytać na jakichkolwiek stronach producenta, jak również sprzedawców. Jak jednak przeszukamy internet, możemy się natknąć na liczne opisy działań niepożądanych. Do przeważnie wymienianych należą: boleść brzucha, nadmierne pocenie się, biegunka, częste oddawanie moczu. Niektórzy wymieniają dodatkowo wypadanie włosów, ospałość oraz wspomniane już tycie.

Zakończenie
Z powyższej analizy wiadomości spotykanych w internecie na temat forskoliny widać jednoznacznie, iż jest to substancja nieskuteczna i szkodliwa. Na polskim rynku specyfik zawierający forskolinę to Forskolin – pożądane byłoby dwa razy się zastanowić, czy warto ryzykować eksperymenty z tym specyfikiem.

Monika Podsiadło – fanka zdrowego trybu życia i fitnessu, usiłująca od dłuższego czasu odnaleźć sprawdzony sposób na schudnięcie.
0 komentarzy | dodaj komentarz | Przeglądaj


Gry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online